AKTUALNOŚCI

Zacznij przygodę z owocami morza

Czerwone, różowe i fioletowe krewetki ze znanej sycylijskiej firmy Algela Fish są już dostępne dla polskich restauratorów. Ich dystrybucją w kraju zajmuje się spółka Mille Sapori Plus IF&B.


Polacy chcą jeść więcej ryb i owoców morza.


Dla restauratorów pragnących wprowadzić do swojego menu gatunkowe krewetki, interesujące jest jednak potencjalne zainteresowanie nimi gości. z tegorocznej edycji cyklicznego badania norweskiej rady ds. ryb i owoców Morza dotyczącego nawyków żywieniowych obywateli 25 krajów wynika, że średnio raz w tygodniu lub częściej ryby i owoce morza spożywa 64 proc. Polaków. Daje nam to co prawda miejsce za wielką Brytanią, Francją czy Włochami ale przed Niemcami. Co więcej mieszkańcy naszego kraju deklarują, że chcieliby spożywać je w większej ilości. w kategorii wiekowej 20 – 34 lata aż 76 proc. ankietowanych potwierdza, że chciałoby jeść więcej ryb i owoców morza, a w grupie wiekowej 35 – 49 lat odsetek ten wynosi aż 86 proc. eksperci norweskiej rady ds. ryb i owoców Morza wskazują, że rosnąca popularność tej grupy produktów spożywczych w Polsce jest zapowiedzią tego, iż z roku na rok zapotrzebowanie na nie będzie rosło.


Korzenie firmy Algela Fish sięgają 1950r. kiedy to bracia Andrea i Pietro Ingargiola wraz z ojcem giuseppe stworzyli w Mazara del Vallo przedsiębiorstwo F.lli Ingargiola. to położne w prowincji trapani na Sycylii miasto jest największym portem rybackim włoch. nic więc dziwnego, że członkowie rodziny Ingargiola rybołówstwem parają się od pokoleń. we wczesnych latach 90- tych XX w. przemianowane na Algela Fish przedsiębiorstwo skupiało się na dostarczaniu klien- tom wyłącznie świeżych produktów rybnych. dzięki prowadzeniu zrównoważonych połowów firma uzyskała jednak akredytację wspólnoty europejskiej i włoskiego Ministerstwa rolnictwa, żywności i leśnictwa na prowadzenie sprzedaży hurtowej i detalicznej. dzięki temu od niemal dwóch dekad jest dystrybutorem najlepszych ryb i owoców morza, zarówno świeżych jak zamrażanych na pokładach statków czy mrożonych w sposób klasyczny. Spadkobiercy braci Ingargiola z pasją i poświęceniem pielęgnują rodzinne tradycje profesjonalizując jednocześnie działalność firmy dzięki innowacjom w zakresie procesów i produktów.


Produkt szczególnie ceniony we włoskich kuchniach


W Polsce za sprawą Mille Sapori Plus IF&B można kupić pochodzące z Algela Fish krewetki czerwone, różowe i fioletowe. wszystkie są oczywiście efektem z połowów na Morzu Śródziemnym. Te pierwsze łowione są na głębokich wodach zachodniego jego wybrzeża, na głębokości od 500 do 1000 metrów. drugie i trzecie wyróżnia z kolei soczystość mięsa dzięki czemu stanowią one produkt szczególnie ceniony we wszystkich włoskich kuchniach. Sycylijskie krewetki dostępne są w szerokiej palecie opakowań mieszczących – w zależności od gatunku – od 20 do 130 sztuk. Ciągłość dostaw do Polski produktów Algela Fish zapewnia spółka Mille Sapori transport, która jest niezależną firmą transportową zarządzaną i kontrolowaną przez Mille Sapori Plus IF&B.

ZAPISZ SIE NA NASZ

NEWSLETTER

KONIECZNIE POZNAJ

NASZYCH PARTNERÓW