Kurs archiwalny

SZKOLENIA WE WŁOSKIEJ AKADEMII SZEFÓW KUCHNI

Carpaccio z ryb

Włochy to ojczyzna dobrego jedzenia głównie dzięki znakomitym produktom i szefom kuchni, którzy rozsławiają je na całym świecie.

Wybrzeże Włoch ma długość ok. 8000 kilometrów, nic więc dziwnego, że ryby są tam tak lubiane i popularne. Targi rybne na stałe wpisały się w krajobraz wielu włoskich wiosek i miast, nie tylko tych rybackich. Włosi cenią sobie ryby na tyle, że chętnie jadają je na surowo, najczęście w formie carpaccio. Dostępność świeżych ryb w naturalny sposób wpłynęła na kuchnię wielu włoskich szefów, którzy wykazują się ogromną kreatywnością tworząc bogate i genialne dania na bazie prostych składników, począwszy od warzyw kończąc na bardziej skomplikowanych połączeniach smakowych.

 

Na szkoleniach we Włoskiej Akademii Szefów Kuchni pokażemy Ci, liczne odmiany ryb śródziemnomorskich i jak je wykorzystać w 100%. Poznasz techniki i wyrafnowane smaki szefów kuchni.

Bogactwo morskie, które wspaniale łączy doskonały smak i walory zdrowotne.

Menu szkolenia:

Propozycja dań:

  • Carpaccio z tuńczyka na lekko pikantnym musie z zielonego groszku, czarną solą hawajską i wędzoną papryką
  • Carpaccio z dorady z peperoncino i friarielli alla napoletana
  • Carpaccio z dorady z owocową nutą
  • Carpacco z ośmiornicy
  • Insalata di mare

 

 

PROWADZĄCY

Nestor Grojewski

Chef kuchni urodzony w Polsce, lecz od najmłodszych lat mieszkający w Rzymie. Polak z urodzenia, a Włoch z adopcji.

W Rzymie Nestor poznawał tajniki kuchennego fachu w najlepszych hotelach i restauracjach. Był szefem najważniejszych, rzymskich cateringów, pracował w lokalach przy słynnej Via Veneto, a także w hotelu Hilton i luksusowym Parco dei Principi Grand Hotel. Kilka sezonów spędził na Sardynii oraz w eleganckich kurortach Wybrzeża Amalfitańskiego, gdzie uczył się właściwego przyrządzania ryb i owoców morza.

Nestor Grojewski prowadził w Rzymie własną akademię kulinarną, w której szkolił zarówno chefów włoskich restauracji, uczniów rzymskich szkół gastronomicznych, pasjonatów kulinarnych jak i właścicieli, restauratorów, personel przybywający z Polski do Rzymu.

W Polsce natomiast szkolił w wielu restauracjach i szkołach kulinarnych, wielokrotnie gościł w różnych wydarzeniach kulinarnych jako promotor i znawca kultury kuchni włoskiej.

ZAPISZ SIE NA NASZ

NEWSLETTER

KONIECZNIE POZNAJ

NASZYCH PARTNERÓW