Kurs archiwalny

SZKOLENIA WE WŁOSKIEJ AKADEMII SZEFÓW KUCHNI

Włoskie desery

Włochy to ojczyzna dobrego jedzenia głównie dzięki znakomitym produktom i szefom kuchni, którzy rozsławiają je na całym świecie.

Półwysep Apeniński może pochwalić się bardzo zróżnicowaną panoramą wielowiekowych tradycji cukierniczych, stanowiących dziedzictwo o niekwestionowanej wartości. 

Na szkoleniach we Włoskiej Akademii Szefów Kuchni nauczymy Cię, jak przygotować  klasyczne włoskie desery, które zachwycą podniebienia najbardziej wymagających smakoszy !

Menu szkolenia:

Propozycja dan:

  • Mus z Mascarpone na kremie malinowym
  • Torcik czekoladowy z marakuja na kremie angielskim
  • Tiramisú bez kawy na puszystym  musie z truskawek
  • Mus z gorzkiej czekolady z Amaretto
  • Semifreddo croccante z karmelem i z orzechami
  • Crostatine z Ricottą i czekoladą
PROWADZĄCY

Nestor Grojewski

Chef kuchni urodzony w Polsce, lecz od najmłodszych lat mieszkający w Rzymie. Polak z urodzenia, a Włoch z adopcji.

W Rzymie Nestor poznawał tajniki kuchennego fachu w najlepszych hotelach i restauracjach. Był szefem najważniejszych, rzymskich cateringów, pracował w lokalach przy słynnej Via Veneto, a także w hotelu Hilton i luksusowym Parco dei Principi Grand Hotel. Kilka sezonów spędził na Sardynii oraz w eleganckich kurortach Wybrzeża Amalfitańskiego, gdzie uczył się właściwego przyrządzania ryb i owoców morza.

Nestor Grojewski prowadził w Rzymie własną akademię kulinarną, w której szkolił zarówno chefów włoskich restauracji, uczniów rzymskich szkół gastronomicznych, pasjonatów kulinarnych jak i właścicieli, restauratorów, personel przybywający z Polski do Rzymu.

W Polsce natomiast szkolił w wielu restauracjach i szkołach kulinarnych, wielokrotnie gościł w różnych wydarzeniach kulinarnych jako promotor i znawca kultury kuchni włoskiej.

ZAPISZ SIE NA NASZ

NEWSLETTER

KONIECZNIE POZNAJ

NASZYCH PARTNERÓW