Kurs archiwalny

SZKOLENIA WE WŁOSKIEJ AKADEMII SZEFÓW KUCHNI

Suppli' i Arancini

Włochy to ojczyzna dobrego jedzenia głównie dzięki znakomitym produktom i szefom kuchni, którzy rozsławiają je na całym świecie.

Klimat, jaki panuje na terenie Włoch pozwala na uprawę różnorodnych warzyw i ziół przez cały rok, jednak kuchnia włoska, to kuchnia regionalna – bardzo różna. Pomimo różnić, możemy znaleźc też wiele niesamowitych podobieństw! Idealnym przykładem są Suppli’ i Arancini – chrupiące, ryżowe kulki z nadzieniem, które możemy spotkać w Rzymie oraz – na oddalonej od Lazio – Sycylii!

Na szkoleniach we Włoskiej Akademii Szefów Kuchni pokażemy Ci, jak przygotować Suppli’ i Arancini i jak w pełni wykorzystać ich potencjał. 

Menu szkolenia:

Propozycja dań:

  • Suppli’ al Telefono
  • Suppli’ z Friarielli i z Salsiccią
  • Arancini z 'Ndują i Scamorzą
  • Arancini z tuńczykiem i karmelizowaną czerwoną cebulą
  • Arancini z Gorgonzolą i orzechami włoskimi
  • Arancini z Burratą i zielonymi pomidorami
PROWADZĄCY

Nestor Grojewski

Chef kuchni urodzony w Polsce, lecz od najmłodszych lat mieszkający w Rzymie. Polak z urodzenia, a Włoch z adopcji.

W Rzymie Nestor poznawał tajniki kuchennego fachu w najlepszych hotelach i restauracjach. Był szefem najważniejszych, rzymskich cateringów, pracował w lokalach przy słynnej Via Veneto, a także w hotelu Hilton i luksusowym Parco dei Principi Grand Hotel. Kilka sezonów spędził na Sardynii oraz w eleganckich kurortach Wybrzeża Amalfitańskiego, gdzie uczył się właściwego przyrządzania ryb i owoców morza.

Nestor Grojewski prowadził w Rzymie własną akademię kulinarną, w której szkolił zarówno chefów włoskich restauracji, uczniów rzymskich szkół gastronomicznych, pasjonatów kulinarnych jak i właścicieli, restauratorów, personel przybywający z Polski do Rzymu.

W Polsce natomiast szkolił w wielu restauracjach i szkołach kulinarnych, wielokrotnie gościł w różnych wydarzeniach kulinarnych jako promotor i znawca kultury kuchni włoskiej.

ZAPISZ SIE NA NASZ

NEWSLETTER

KONIECZNIE POZNAJ

NASZYCH PARTNERÓW