ZAPRASZAMY NA KURSY GOTOWANIA

W NASZEJ AKADEMII

Soutè z małż

Składniki na 1 porcje:

Nasze składniki

  • 10 ml oliwy z oliwek extravergine
  • 3 ząbki czosnku
  • 10 ml białego, wytrawnego wina

Wszystkie produkty dostępne na millesaporisklep.pl

Oliwa z oliwek extravergine
Czosnek
Wino białe
PRZYGOTOWANIE:

Przed przystąpieniem do przygotowania małż, należy dokładnie je oczyścić bo jak wiemy żyją w piasku i ten piasek może się znajdować w zamkniętej muszelce.

Po zakupieniu małż należy otworzyć siatkę i włożyć małże do osolonej wody na około 30 min. Kolejno każdą pojedynczą muszelkę uderzamy o brzeg zlewozmywaka by sprawdzić czy w muszelce nie ma piasku. Odkładamy do naczynia z czystą wodą zawsze posoloną. Kiedy zakończymy proces czyszczenia małż przechodzimy do przygotowania soute’:

Rozgrzewamy patelnie i wlewamy odrobinę oliwy z oliwek extravergine. Wrzucamy czosnek i podsmażamy uważając by go nie przypalić!
Kolejno wrzucamy nasze oczyszczone małże, mieszamy i przykrywamy pokrywką. Po minucie podlewamy białym winem, mieszamy i ponownie przykrywamy.
Kroimy pomidorki na cztery części, kiedy alkohol wyparuje dodajemy je do naszych małż podgotowując wszystko razem przez minutę. Przed podaniem sprawdzamy czy wszystkie muszelki są otwarte, te zamknięte usuwamy, gdyż nie nadają się do spożycia!
Układamy na talerz polewając powstałym sosem, możemy również wykorzystać bruschette a na nią nałożymy nasze soutè co stworzy wspaniałą kompozycję smakową.

JEŚLI ZAINTERESOWAŁ CIĘ NASZ PRZEPIS I CHCESZ BYĆ PROFESJONALISTĄ JAK NASZ CHEF NESTOR GROJEWSKI DOŁĄCZ DO NASZEGO KURSU!

KONIECZNIE SPRAWDŹ

Spodobał ci się przepis i chciałbyś  więcej  tradycjonalnej włoskiej kuchni w Twojej restauracji lub w zaciszu domowym!? Sprawdź nasz kalendarz,  wybierz dzień i kurs a resztę pozostaw naszym umiejętnościom!

SPRAWDŹ NASZ

KALENDARZ KURSÓW

22.09.2021

Risotto

cena

300PLN


01.10.2021

Ravioli ręcznie robione

cena

300PLN


04.11.2021

Ravioli ręcznie robione

cena

300PLN


03.12.2021

Włoskie przystawki świąteczne

cena

300PLN


03.12.2021

Świąteczno-sylwestrowe przystawki z owoców morza

cena

190PLN


07.12.2021

Świateczne propozycje pierwszych dań

cena

190PLN


KONIECZNIE POZNAJ

NASZYCH PARTNERÓW